Såg i tråden om Baltic Wargaming Convention att en uppföljare till Red Strike är på gång. Det utspelar sig på Nordkalotten vad jag kan se.
Det är definitivt min typ av spel.
//EvilSpook
Det är definitivt min typ av spel.
//EvilSpook
SMF - Just uppdaterat!
Denna sektion låter dig visa alla inlägg som denna medlem har skrivit. Observera att du bara kan se inlägg gjorda i tavlor som du har tillgång till.
Visa inlägg
Citat från: theeverything skrivet 16 oktober 2025 kl. 22:14:38Grejen är att jag växte upp i lilla Torsby i Värmland där det fanns exakt två krigsspelare förutom jag. Den ena finns här på forumet och den andra är tyvärr avliden sedan några år.
Citat från: EvilSpook skrivet 24 januari 2025 kl. 19:55:50Nu kommer en Fjärde tryckning, men med en hel del uppdateringar.Fjärde tryckningen nu tillgänglig för de som förbokat. Borde dyka upp för allmänheten på hemsidan och säljas slut inom bara några dagar.
Citat från: ErikLj skrivet 3 juli 2025 kl. 19:26:17Dagens tips: Ha inte plexiglas i bilen när det är sol och 25 grader ute. Undantag om Isonzoslagen ska spelas.Rekommendationen för krigsspel sommartid är bergrum med minst 20m bergtäckning och max 9 grader C.
Citat från: Fredrik H skrivet 27 maj 2025 kl. 15:29:37Jag utgår från att du rapporterar om dina uppdrag i en albansk MiG-19. Det skulle jag gärna läsa om.De skickar med G.91 Gina och Galeb också.
Citat från: thermopylai skrivet 23 april 2025 kl. 09:34:53Jag tror vi kan vara ganska lugna med att andra företag skulle fylla nischen om GMT försvann.Oavsett var spelen produceras och varifrån de distribueras, så tror jag att den amerikanska marknaden är viktig. Om de tvingas betala betydligt mer för spelen och dessutom går in i en recession, så blir det garanterat ett hårt slag mot branschen.
Sidan skapades på 0.032 sekunder med 18 databasfrågor.